Často hledané

  • Pracovní oděvy
  • Ochranné oděvy
  • Oděvy pro hygienické provozy
  • Oděvy pro oblast služeb
  • Čisticí utěrky Mewa
Na přehled

Společnost Mewa uspořádala ve svém pražském sídle Den otevřených dveří

7. července 2023
FirmaTrvalá udržitelnostProfesní oděvy
"Den otevřených dveří" společnosti Mewa

Za krásného slunečného počasí a velmi natěšeni na nadcházející den otevřeli zaměstnanci společnosti Mewa 21. června dveře svého pražského sídla v Horních Počernicích. Ve spolupráci s německým velvyslanectvím tam byli pozváni žáci a studenti z blízkého i širokého okolí na již tradiční den otevřených dveří.

Ústřední motto akce, na kterou přijalo pozvání více než 300 studentů, zákazníků a rodinných příslušníků našich zaměstnanců, znělo "Bezpečnost a zdraví na prvním místě". Již brzy ráno se dostavili první návštěvníci, aby se dozvěděli více o společnosti Mewa. „A také aby s námi strávili poučný a zajímavý den,“ doplňuje Antonín Krejčí, jednatel společnosti Mewa v České republice, kterého tento zájem opravdu velmi potěšil.

Společnost Mewa nabízí provozní textilie v kompletním servisu, a to včetně ochranných oděvů. Interaktivní doprovodný program byl proto především o tom, aby si účastníci vyzkoušeli, jaká nebezpečí mohou hrozit v každodenním životě a jak se jim vyhnout nebo je omezit. Například jak nebezpečná může být rychlá jízda autem. Na speciálním simulátoru si mladí hosté mohli – samozřejmě naprosto bezpečně – vyzkoušet, co se může stát při nárazu zezadu a jak se mu vyhnout. Pomocí VR brýlí si mohli dále zkusit, jak silně drogy a alkohol zhoršují vnímání, a tým dobrovolných hasičů z Horních Počernic jim ukázal, jak se správně hasí požáry. Na požádání hasiči zajistili také příjemné vodní ochlazení během tohoto teplého letního dnu.

V neposlední řadě chtěla společnost Mewa mladým návštěvníkům také ukázat, čím se zabývá, jak vypadá každodenní spolupráce mezi zaměstnanci a jaké kariérní příležitosti se mladým lidem nabízí. Den otevřených dveří se totiž uskutečnil v rámci projektu německého velvyslanectví "Echt Praxe". Prostřednictvím této každoroční iniciativy velvyslanectví již posedmé nabídlo mladým lidem ve fázi hledání kariéry možnost seznámit se přímo a názorně s různými firmami v regionu.

„Jsme rádi, že nám německé velvyslanectví nabízí tuto příležitost, protože Mewa se považuje za poskytovatele příležitostí. V Evropě neustále rosteme a hledáme nové posily. Nabízíme perspektivu lidem, kteří se chtějí zapojit a převzít odpovědnost za svůj profesní rozvoj. Proto pro nás dnes bylo důležité ukázat hostům, kdo vlastně jsme,“ dodal Bernhard Niklewitz, CEO celé skupiny Mewa, který se dne otevřených dveří zúčastnil jako předseda představenstva.


Bernhard Niklewitz

CEO skupiny Mewa

„Jsme rádi, že nám německé velvyslanectví nabízí tuto příležitost, protože Mewa se považuje za poskytovatele příležitostí. V Evropě neustále rosteme a hledáme nové posily. Nabízíme perspektivu lidem, kteří se chtějí zapojit a převzít odpovědnost za svůj profesní rozvoj. Proto pro nás dnes bylo důležité ukázat hostům, kdo vlastně jsme".


Foto a video


Kontakt pro tisk


MediaTrust Communications spol. s r.o.

Michal Peterka Telefon: +420 603 556 404 mpeterka@mediatrust.cz

Praha


Na přehled