Často hledané

  • Pracovní oděvy
  • Ochranné oděvy
  • Oděvy pro hygienické provozy
  • Oděvy pro oblast služeb
  • Čisticí utěrky Mewa

Mewa je rodinný podnik

a průkopník udržitelného servisu provozních textilií v Evropě

a průkopník udržitelného servisu provozních textilií v Evropě

196 000podniků v celé Evropě využívá našich služeb

Lídr inovací od roku 1908

Svým zákazníkům nabízíme technické a logistické know-how globálního hráče, ale stejně tak i blízkost a důvěryhodné partnerství podniku tradičně působícího v regionu.

poboček ve 14 zemích tvoří mezinárodní síť Mewa.

47

pracovníků se stará o spolehlivý servis a udržitelné nápady

5 700


Trvalá udržitelnost určuje naši činnost už od roku 1908

Pronájem bez nákupu: Naši zákazníci se spoléhají na kompletní servis pracovních oděvů a průmyslových čisticích utěrek – náš důsledně udržitelný obchodní model. Protože i ve výrobě a logistice udává Mewa standardy pro ochranu životního prostředí a šetrné nakládání se zdroji.

01Šetrné zacházení s vodou

Abychom nezatěžovali životní prostředí, vyvinuli jsme vlastní proces praní se speciálními dávkovacími a řídicími systémy a ve svých prádelnách instalovali vlastní systémy úpravy odpadních vod. Díky naší kaskádové technice je voda využívaná k praní navíc používána opakovaně. Ve srovnání s pracími postupy v domácnostech se nám tak daří výrazně snižovat spotřebu vody i dopady na životní prostředí.

Úspora čisté vody až o

50 %

Nižší zatížení životního prostředí o

85 %

02Čištění odpadních vod

Již v roce 1975 Mewa uvedla do provozu první čističku odpadních vod vlastní koncepce.

Při čištění odpadních vod dosahuje Mewa stupně vyčištění

99,8 %

03Šetrné využívání přírodních zdrojů

Za účelem trvalého snížení odpadů skladujeme textilie v opakovaně používaných obalech. Šetříme tím zdroje i životní prostředí. Ale to ještě zdaleka není vše.

Opakované použití čisticí utěrky Mewatex až

50 krát

Úspora odpadu ročně

85 000 t


Je to dobrý pocit, když víme, že jednáme trvale udržitelně.

To, co se dnes pokládá za absolutní trend, Mewa dennodenně aplikuje už více než 110 let: Naše interní procesy utváříme přesně tak trvale udržitelně jako náš samotný obchodní model a nepřetržitě pracujeme na tom, abychom se stále zlepšovali.

01 / 04

Naším cílem je klimaticky neutrálně realizovat veškerou distribuci. Díky trvale udržitelným koncepcím mobility, jako je například první vodíkové nákladní auto v oboru a používání elektro-hubů a nákladních kol v Berlíně a Hamburku, určujeme nové cesty pro distribuci. A to je teprve začátek.


Dlouhodobé myšlení, vědomé jednání

Jsme tady. Pro lidi, kterým poskytujeme podnikové textilie. Pro lidi, kteří u nás pracují. A pro místa a obce po celé Evropě, v nichž sídlí naše pobočky.

01Férový zaměstnavatel

Jsme rodinný podnik s bohatou tradicí. I proto nám leží na srdci, aby naši zaměstnanci ve své práci nalézali smysl, spokojenost a uznání, ať už pro společnost Mewa pracují kdekoliv a jakkoliv.

Zjistěte více o kariéře v Mewě

02Angažovanost pro region

Považujeme se za součást společnosti, za níž neseme spoluzodpovědnost. Proto se angažujeme rozmanitými sociálními a kulturními investicemi. Podle tohoto principu jedná každá z našich poboček – ve svém regionu a mezi lidmi, kteří tam žijí.

03Pestrá různorodost hodnot

Tolerance, respekt, férové jednání, lidskost, otevřenost vůči světu: to jsou hodnoty, které jakožto rodinný podnik neseme v sobě a jimiž dennodenně žijeme.

04Zodpovědné hospodaření jako základ

Zdravý růst s orientací na hodnoty je pro nás nesmírně důležitý. Klademe důraz na perspektivní investice a zisky důsledně reinvestujeme.

Mewa a 1. FSV Mainz 05

Mewa a 1. FSV Mainz 05
– rovné partnerství

Mewa a 1. FSV Mainz 05

Sdílíme společné hodnoty i postoje – přesně proto s hrdostí poskytujeme své jméno pro název stadionu tradičního klubu z Mohuče.


Výroba textilií, čištění, další použití – servis provozních textilií od roku 1908.

Inovativní nápady a zodpovědné podnikání představují klíč našeho udržitelného růstu. Tehdy i dnes.

Quote Alt
Quote Alt
Quote Alt

Představenstvo společnosti Mewa
Ulrich Schmidt, Bernhard Niklewitz, Michael Kümpfel

Bernhard Niklewitz
Corporate Management (CEO)

Michael Kümpfel
Marketing, Sales & Customer (CCO)

Ulrich Schmidt
Operations (COO)

“Jako flexibilní poskytovatel řešení pro textilní management pracujeme podle nejvyšších standardů kvality a bezpečnosti. – To je náš slib. Chováme se k lidem a životnímu prostředí s největším respektem a nejvyšší úctou. – To je naše zodpovědnost. Známe potřeby trhu a požadavky našich zákazníků. Cítíme se k tomu být zavázáni s odvahou, odhodláním a předvídavostí. – To je náš požadavek.”