Často hledané

  • Pracovní oděvy
  • Ochranné oděvy
  • Oděvy pro hygienické provozy
  • Oděvy pro oblast služeb
  • Čisticí utěrky Mewa
Na přehled

Rohože Multitex pro bezpečnost na pracovišti

1. září 2022
Firma
Rohože Mewa-Multitex zvyšují bezpečnost na pracovišti (Foto: Mewa)

Výroba je stále častěji řízena roboty a počítači, pořád se ale v některých odvětvích využívají mechanické stroje. Jejich součásti se otáčejí, pohybují se, a proto musí být také promazávány, aby se zabránilo nežádoucímu tření. K tomu patří různé oleje, tuky nebo jiná maziva. Pokud někde dochází k netěsnostem, kapaliny unikají na zem, což může být nebezpečné. Zaměstnanci mohou snadno uklouznout. Mewa proto nabízí perfektní řešení v podobě rohoží Multitex, které spolehlivě absorbují všechny tekutiny. Podlaha tak zůstává čistá a výrazně se zvyšuje bezpečnost při práci.

Textilní rohože stačí jednoduše rozložit v problematických místech, pod netěsnícími zařízeními nebo pod odkapávající součástky vozů například v dílně. Díky jejich textilní struktuře nasáknou velké množství tekutiny. Malá, hůře přístupná místa tak jsou s jednou jedinou rohoží dobře chráněná. Pro větší povrchy je možné použít několik rohoží vedle sebe. Tyto podložky nejsou tak objemné jako vana a dobře kryjí podlahu.

„Rohože pro zachycování oleje okamžitě převádějí tekutinu z vnější tkaniny dovnitř a ukládají ji v absorpčním jádru,“ vysvětluje funkci Mewa-Multitex jednatel české pobočky Antonín Krejčí. Povrch rohoží je tak relativně suchý, zatímco speciální fleece uvnitř rovnoměrně absorbuje až 3 litry tekutiny. Rohože najdou uplatnění téměř ve všech oborech. V malých autodílnách, ve středně velkých kovoobráběcích firmách se soustruhy, ale také v obrovských průmyslových halách.

Rohože jsou dodávány zákazníkům v rámci kompletního servisního systému Mewa. Po použití jsou vyzvednuty, vyprány a čisté přivezeny zpět k použití. To je velká výhoda jak pro středně velké firmy, které nechtějí zbytečně zatěžovat personál, tak i pro velké průmyslové podniky. Ty pak mohou naprosto přesně plánovat strukturu svých nákladů. Používáním rohoží Multitex v systému sdílení textilu získávají zákazníci Mewa chytrého pomocníka, který zaručuje pořádek na pracovišti.

Rohože udržují podlahy a podrážky obuvi zaměstnanců bez oleje a kapalin, což může zabránit nehodám. Jsou tak dodržovány bezpečnostní standardy, zatímco výrobní haly zůstávají čisté a zaměstnanci se mohou soustředit na své hlavní pracovní činnosti.

Ve srovnání s jinými pomůckami si pružná textilní podložka vede dobře. Plastové vany jsou objemné a nevejdou se do každého rohu. Písek a granuláty méně sají a rychle se roznášejí po celé podlaze, takže hrozí uklouznutí. Jednorázové hadry jsou také méně účinné, a to především v případě velkých úniků. Potřebujete jich hodně a po použití zůstanou k likvidaci špinavé v dílně.

Mewa je jednou ze společností, které kladou mimořádný důraz na dodržování zásad udržitelnosti. Tato myšlenka se odráží v servisním systému Mewa, který je obzvláště šetrný ke zdrojům, jako jsou energie nebo čistá voda. Rohože se perou ekologickým způsobem a znovu se používají. Olej vypraný z rohoží je tepelně zužitkován a opakovaná využitelnost produktů Mewa znamená, že nevznikají žádné hory odpadu škodlivé pro životní prostředí.

Vedení společností se navíc nemusí starat o dodávky a likvidaci rohoží Multitex. Ty se uskladní po použití do bezpečnostních kontejnerů SaCon, řidiči je odvezou z továrních hal nebo dílen k vyprání a vymění je v rámci kompletní služby u zákazníka za čisté. Pro zaměstnance tak v práci nevznikají nové zbytečné úkoly a důležitý problém je vyřešen nekomplikovaným servisem.


Antonín Krejčí

Jednatel české pobočky

„Rohože pro zachycování oleje okamžitě převádějí tekutinu z vnější tkaniny dovnitř a ukládají ji v absorpčním jádru“


Foto a video


Kontakt pro tisk


MediaTrust Communications spol. s r.o.

Michal Peterka Telefon: +420 603 556 404 mpeterka@mediatrust.cz

Praha


Na přehled