Často hledané

  • Pracovní oděvy
  • Ochranné oděvy
  • Oděvy pro hygienické provozy
  • Oděvy pro oblast služeb
  • Čisticí utěrky Mewa
Na přehled

Pracovní oblečení řemeslníků: profesionálové chtějí vypadat dobře

1. ledna 2024
Profesní oděvyTrvalá udržitelnost
Trendem jsou sportovní, přiléhavé střihy a tmavě šedé nebo modré barevné tóny.

Šaty dělají člověka a reprezentativní pracovní oblečení působí profesionálně, to je známá věc. Nejinak tomu je také v oblasti řemesla. Společnost Mewa Textil-Service se tedy zeptala zaměstnanců a zaměstnankyň na to, co je pro ně u pracovních oděvů důležité. Odpovědi zněly jasně: chtějí být prostřednictvím svého oblečení vnímáni jako kompetentní odborníci. Spolehlivost a profesionalita spolu s bezpečnostními aspekty a pohodlím při nošení jsou na prvních příčkách seznamu.

Barvy a vzhled hrají důležitou roli

Kromě funkčních požadavků na pracovní oděvy respondenti potvrdili, že je pro ně podstatný vzhled pracovního oblečení. Jinými slovy, kvalita jejich řemeslné práce a schopnost pomoci zákazníkům, by se měla odrážet také v kvalitním oblečení. Podle průzkumu společnosti Mewa se v práci řemeslníci obecně rádi oblékají módně a seriózně. Nikdo by nechtěl nosit oblečení, které nevypadá dobře. Tomu odpovídá i převládající trend sportovních, pohodlných střihů a tmavě šedé nebo modré barevné tóny.

Jednotlivé části, které se dobře kombinují

To, co nosí řemeslníci na pracovišti, do značné míry závisí také na příslušných činnostech, kterým se věnují. Při práci venku a v servisech upřednostňují vrstvení, aby se mohli přizpůsobit změnám teploty a nepříjemnému počasí. Zaměstnavatelé oceňují jednotné oblečení, složené z různých částí, které se dají kombinovat. K tričku například nosí vestu a bundu ve stejných barvách. V autodílnách jsou stále oblíbené montérky. Rozmanité požadavky mají také ve stavebnictví. Volbou číslo jedna jsou zde outdoorové bundy odolné proti dešti, teplé fleecové vesty a prodyšná trička. Při práci v interiérech je kladen důraz na oděvy z pevných a odolných materiálů.

Pohodlí při nošení je zásadní

Pro ty, kteří celý den fyzicky namáhavě pracují, je nejdůležitější pohodlné pracovní oblečení, neomezující v pohybu. Naprostá většina dotázaných z řad kvalifikovaných řemeslníků preferuje oblečení z materiálů, které jsou prodyšné a co nejpříjemnější k pokožce. Pohled na outdoorovou módu ukazuje, kam směřuje trend i v řemeslných profesích. Střihy jsou spíše přiléhavé, umožňující dostatečnou volnost pohybu. To je možné díky elastickým vsadkám nebo pružným materiálům ze směsí.

Kapsy musí být

Šroubováky, skládací metr, peněženka, telefon. V pracovním oblečení je potřeba mít dostatek prostoru. Pro dotazované jsou důležité kapsy ve správné velikosti, jejich umístění a stabilita. To platí zejména u kalhot, protože ne vždy je možné nosit bundu či vestu a pracovní pomůcky chtějí mít u sebe. Závěr tedy zní: zadní kapsy, ale i ty na nohavicích by měly jít snadno uzavřít, aby jejich obsah při dřepu nebo klečení nevypadával. Pro bezpečné uložení nářadí jsou praktické postranní kapsy se zesíleným švem. Dobré řešení kapes by podle většinového názoru mělo zohledňovat aktuální velikosti chytrých telefonů a rozumné vnitřní uspořádání tužek nebo vizitek.


Foto a video


Kontakt pro tisk


MediaTrust Communications spol. s r.o.

Michal Peterka Telefon: +420 603 556 404 mpeterka@mediatrust.cz

Praha


Na přehled