Často hledané

  • Pracovní oděvy
  • Ochranné oděvy
  • Oděvy pro hygienické provozy
  • Oděvy pro oblast služeb
  • Čisticí utěrky Mewa
Na přehled

Bezpečné zacházení s čisticími utěrkami

1. března 2022
Inovace
Bezpečnostní kontejnery MEWA jsou stohovatelné a vhodné na palety. Integrovaná kolečka a madla zároveň umožňují snadné přesouvání. (Foto: MEWA)

Bezpečnostní kontejnery pro skladování a přepravu Čisticí utěrky pomáhají při údržbě v rozmanitých průmyslových odvětvích, přičemž přicházejí do styku s nejrůznějšími materiály, substancemi a nebezpečnými látkami. Utěrky v opakovaném systému použití musejí být po jejich znečištění shromažďovány, skladovány a přepravovány za jasně určených bezpečnostních předpokladů. Textilie nasáklé oleji, tuky nebo rozpouštědly se totiž mohou za nepříznivých podmínek samozahřívat nebo se vznítit.

Praha, březen 2022: Certifikované bezpečnostní kontejnery SaCon jsou nedílnou součástí systému sdílení textilu MEWA, kde zajišťují bezpečnou manipulaci s použitými čisticími utěrkami. SaCon byl testován sdružením TÜV podle mezinárodních požadavků pro silniční přepravu nebezpečných věcí ADR a schválen Spolkovým ústavem pro výzkum a testování materiálů BAM. Prošel tak mimo jiné prověřováním, kde se zjišťovalo, zda kontejnery vydrží bez úhony pád z velké výšky, stohovací tlakovou zkouškou nebo kontrolou správné šířky stěn. Nádoby jsou pravidelně testovány interně i nezávislými externími organizacemi.

Bezpečné, odolné a recyklovatelné

Bezpečnostní kontejnery jsou stohovatelné a vhodné i na palety. Integrovaná kolečka a madla zároveň umožňují snadné přesouvání. Ochranný uzavírací systém SaCon-Fix je certifikovaný TÜV GS a testovaný v souladu s bezpečnostními směrnicemi. Víko kontejneru se snadno otevírá pedálem a díky závaží se následně automaticky uzavře. Vzduchotěsnost nádoby pak zabraňuje vzniku požáru. „Kontejnery jsou vyrobeny z HDPE plastu, tedy polyetylenu s vysokou hustotou, který je považován za mimořádně bezpečný a odolný. Nádoby jsou navíc lehčí a ergonomictější než kovové,“ vysvětluje Michael Ballermann, vedoucí technického servisu MEWA. Kontejnery jsou k dispozici ve dvou provedeních. Jako bezpečnostní kontejner SaCon nebo bezpečnostní kontejner SaCon Antistatik pro využití v místech s nebezpečím výbuchu, s rizikem elektrostatického nabíjení a vybíjení. Lze v něm snadno a bezpečně skladovat utěrky, které přišly do kontaktu s rozpouštědlem, jehož bod vzplanutí je nižší než 55 °C. Kontejnery vyrábí prověřená firma RS Kunststoff, dceřiná společnost skupiny MEWA. Všechny nádoby jsou pravidelně kontrolovány z hlediska jejich další použitelnosti dle předpisů ADR. Po vyřazení je SaCon certifikovanými společnostmi ekologicky recyklován.


Foto a video


Kontakt pro tisk


MediaTrust Communications spol. s r.o.

Michal Peterka Telefon: +420 603 556 404 mpeterka@mediatrust.cz

Praha


Na přehled