Přidáno na poznámkový lístek

K poznámkovému lístku

Čisté stírání, správné skladování, bezpečná přeprava, hygienicky čisté praní – čisticí utěrky MEWA

  • Nejlepší čisticí utěrka na světě

    Od roku 2011 patříme ke světové špičce v oblasti opakovaně použitelných čisticích utěrek.

  • Od robustních až po jemné

    Čisticí utěrky MEWA jsou k dispozici ve čtyřech různých jakostech tkaniny – šité na míru účelu použití a vašim potřebám.

  • Absolutně bezpečné a hygienicky čisté

    Pro přepravu a skladování utěrek používáme speciálně vyvinutý bezpečnostní kontejner: SaCon®. Profesionální prací postupy zcela deaktivují choroboplodné zárodky.

Se systémem čisticích utěrek MEWA máte vždy na dosah ruky vhodnou čisticí utěrku. Už nikdy více se nebudete muset starat o nákup čisticího materiálu a likvidaci příslušného odpadu. V dohodnutém intervalu dodáme čisté utěrky, odvezeme ty znečištěné a vypereme je šetrně k životnímu prostředí v našich moderních pracích linkách.
Čisticí utěrky MEWA se perou minimálně 15 minut při teplotách cca 90 °C. Díky tomu si můžete být jisti, že všechny choroboplodné zárodky byly zničeny. Institut Roberta Kocha přitom definuje pro termickou desinfekci dobu setrvání pouze 10 minut při teplotě 90 °C.

S pronajímanými textiliemi zacházíme v souladu s požadavky ochrany před infekcemi, bezpečnosti potravin, hygieny životního prostředí a vody, jakož i bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Zohledňujeme přitom všechny aktuální stávající zákony, směrnice a normy. Své textilie upravujeme pomocí validovaných pracích postupů. To znamená, že existují předpisy pro úpravu prádla, k dokumentaci postupu a kontrolám výsledku. Kontrolní systémy zajišťují, že textilie jsou v okamžiku jejich předání našim zákazníkům zbavené hygienicky relevantních mikroorganizmů včetně možných choroboplodných zárodků. Všechny podniky MEWA, které zpracovávají pracovní oděvy, jsou za tímto účelem certifikovány v souladu se systémem RABC.

V systému MEWA za vás také převezmeme logistickou výzvu v podobě skladování a přepravy znečištěných čisticích utěrek v souladu s předpisy o přepravě nebezpečného nákladu. Bezpečnostní kontejnery MEWA SaCon® byly navrženy speciálně pro shromažďování, bezpečné skladování a přepravu čisticích utěrek MEWA. Jsou pojízdné a stohovatelné a představují obal na nebezpečné látky schválený německým Federálním ústavem pro výzkum a zkoušení materiálů. Vzduchotěsně uzavírající víko kontejneru chrání před vznikem požáru.

Co je třeba vědět

MEWA je lídrem mezi poskytovateli textilních služeb s regionální přítomností

01
MEWA je lídrem mezi poskytovateli textilních služeb s regionální přítomností

MEWA úspěšně zásobuje malé a střední podniky. Poskytovatel textilních služeb radí při výběru provozních textilií a přebírá všechny úkoly spojené s úpravou a péčí včetně servisu odvozu a navezení. Zákazníkům to přináší opravdovou úlevu a jistotu, že byly splněny všechny relevantní nařízení a směrnice (například bezpečnosti práce, hygieny nebo ochrany životního prostředí).


Kontaktní osoba na pobočce MEWA dobře zná své zákazníky a dokáže ihned reagovat na požadované změny. Krátké cesty a osobní kontakt umožňují firmě MEWA nabízet i nekomplikovanou a rychlou optimalizaci servisních výkonů. Osobní kontaktní partneři pocházejí přímo z daného regionu. MEWA disponuje v Evropě 14 prádelnami, dohromady pak aktivně prostřednictvím vlastních poboček působí ve 14 zemích a sdílí tedy společné kořeny s tamním regionem, lidmi a jejich mentalitou.Malé a střední podniky tak profitují z kompetence a vysoké jakosti produktů i služeb mezinárodního lídra v odvětví a zároveň si užívají výhod osobního poradenství a péče přímo na místě. Právě velikost firmy MEWA zaručuje těmto podnikům dodatečnou jistotu dodávek. Kdyby na jedné pobočce MEWA hrozil nedostatek kapacit, může za ní kdykoli zaskočit jiná. MEWA je středně velká rodinná společnost a spolehlivý partner I přes svoji velikost si uchovala ducha a hodnoty typické pro středně velké rodinné podniky. Se svými zákazníky zachází s respektem, důvěrou a transparentně. Ceníme si oboustranně čestné, otevřené a konstruktivní komunikace – vnímáme sami sebe jako rovnocenného partnera a spolehlivého poskytovatele služeb. Zaměření na osobní servis je charakteristickým znakem všech našich zaměstnankyň a zaměstnanců.MEWA svým středně velkým zákazníkům pomáhá rozsáhlým know-how v oblasti bezpečnosti práce i znalostí předpisů a norem. Neděláme přitom rozdíly mezi „velkými“ a „malými“ zákazníky. Středobodem našeho zájmu jsou lidé. Naše vzájemné vztahy se vyznačují vysokou mírou závaznosti a důvěry. Taková je podstata naší rodinné společnosti.


Každá pobočka MEWA je zároveň také součástí místní komunity, která je tvořena sousedy, zaměstnanci a jejich rodinami. Kontaktní osoby MEWY pocházejí z příslušných regionů a proto dobře ví, jaká témata aktuálně místní obyvatele zajímají. Jako součást tohoto společenství se podílíme na sociálních projektech a podporujeme lokální sportovní kluby, školy a místní hasiče. Vážně bereme také svoji odpovědnost jako podnik nabízející učňovské vzdělání. Mladí lidé se u nás mohou učit ve více než 20 profesních vzdělávacích programech.

Přehled čisticích utěrek: utěrky k čištění, utěrky k utírání, utěrky z rouna, univerzální utěrky

02
Přehled čisticích utěrek: utěrky k čištění, utěrky k utírání, utěrky z rouna, univerzální utěrky

Ať už se jedná o klasické utěrky k čištění, utěrky k utírání, utěrky z rouna nebo univerzální utěrky – na pracovišti je rozhodující vždy čistota. Chcete-li, aby každé utírání bylo rychlé a především efektivní, potřebujete pro každý účel použití vhodnou utěrku. Neboť rozličné povrchy vyžadují rozličné typy ošetření. Proto například klasické čisticí utěrky nabízíme v různých materiálech, tloušťkách, barvách a velikostech. Ptáte se, která čisticí utěrka nejlépe vyhovuje vašim požadavkům? Nelámejte si s tím hlavu. Můžete se jednoduše spolehnout na zákaznický servis MEWA. Osobně vám poradíme a objasníme vám podrobně vlastnosti jednotlivých čisticích utěrek MEWA.


Ať už se rozhodnete pro robustní MEWATEX® pro všechny situace, silnou MEWATEX® PLUS pro citlivé povrchy, MEWATEX® ULTRA s vysokou savostí k čištění a leštění citlivých povrchů nebo pro praktickou PROTEX® utkanou z mikrovláken, která nežmolkuje – náš komplexní servis vás zásobí vždy včas a spolehlivě přesně tím množstvím čisticích utěrek, jaké zrovna potřebujete. A pokud při praní zjistíme, že je nějaká utěrka příliš znečištěná nebo opotřebená, pak ji automaticky vyměníme za novou.


Systém čisticích utěrek MEWA je jako snad žádný jiný produkt MEWA skvělým příkladem přístupu „Made in Germany“. Za svůj systém čisticích utěrek a s ním spojené vysoké standardy kvality obdržela MEWA opakovaně vyznamenání, od roku 2011 se proto také pyšníme predikátem „Světový lídr na trzích v segmentu čisticích utěrek na opakované použití“. Všechny čisticí utěrky MEWA se vyrábí v naší tkalcovně ve městě Immenhausen v Německu. Zřídili jsme tam rovněž testovací laboratoř, kde před zahájením jejich používání kontrolujeme kvalitu a funkčnost čisticích utěrek. Čisticí utěrka MEWA absolvuje dohromady zhruba 30 kontrol příze a látky. Takové rozsáhle kontroly jsou na trhu zcela jedinečné. Společnost MEWA ovšem nevyvinula jenom svůj systém utěrek, nýbrž také vlastní servis, který průběžně inovuje. Většina procesních zařízení a ekologické infrastruktury v našich podnicích, jako jsou prací linky, sušičky, linky ke kontrole kvality a úpravny odpadních vod, jsou buď výsledkem našeho vlastního vývoje nebo se jedná o zařízení renomovaných výrobců inovovaná díky aplikaci know-how firmy MEWA. Všechny používané utěrky, které se perou v našich závodech, před jejich opětovným dodáním zákazníkům kontrolujeme z hlediska kvality. Utěrky se skladují a přepravují v námi vyvinutých bezpečnostních kontejnerech SaCon. Tyto nádoby určené pro skladování a přepravu utěrek splňují požadavky německého profesního sdružení a vyhovují předpisům Evropské dohody o mezinárodní silniční přepravě nebezpečných věcí (ADR – Accord européen relatif au transport international des marchandises Dangereuses par Route).


Když se jedná o čisticí utěrky, je MEWA díky více než 110 letům expertízy v této oblasti opravdu kompetentním partnerem. Utěrky k čištění, utěrky k utírání, utěrky z rouna nebo univerzální utěrky? Dodáme vám vhodnou čisticí utěrku dle vašich přání a potřeb, přičemž nezáleží na tom, kde sídlí váš podnik a jak velkou spotřebu čisticích utěrek máte.

Odolné utěrky pro čištění strojů podrobněji

03
Odolné utěrky pro čištění strojů podrobněji

Správné čištění strojů, přístrojů a částí výrobních prostor v průmyslových a řemeslných podnicích je nepředstavitelné bez vhodných utěrek. Jakým způsobem lze ovšem nejlépe odstranit různé druhy nečistot? Utěrky k čištění strojů jsou k dostání v různých provedeních, v první řadě rozlišujeme tkané a netkané textilie. Tkané utěrky k čištění strojů jsou vyrobeny z hrubých přízí. Netkané čisticí utěrky se rozlišují na základě tvorby rouna – existuje například propichované rouno, nahodile kladené rouno nebo rouno vyrobené spunlací (zpevněné vodním paprskem). Jedná se o směsi z přírodních vláken jako bavlna, len nebo bambus a syntetických vláken jako polypropylen a polyester.Utěrky k čištění strojů všech možných provedení ovšem musí pokaždé vykazovat silnou savost, pevnost proti roztržení, stálost tvaru a dlouhou životnost. Jestliže nesplňují jedno z těchto kritérií nebo pokud je už nesplňují po použití, pak je zaměstnanci ani nepoužívají. Vsaďte proto na čisticí utěrky na opakované použití s praktickým komplexním servisem. Získáte tím nejenom ty nejlepší utěrky k čištění strojů v průmyslových, řemeslných a dílenských provozech, ale také pravidelné praní utěrek v ceně. Nesplňuje-li nějaká z utěrek po vypraní kvalitativní požadavky MEWA, pak ji jednoduše vyměníme za novou.


A protože MEWA klade důraz na trvalou udržitelnost, odfiltrujeme při praní špinavých čisticích utěrek nečistoty, které posléze termicky zhodnocujeme. Ani bavlněná vlákna, která vznikají při produkci našich čisticích utěrek, neputují na smetiště, protože se používají jako izolační materiál v automobilovém průmyslu.


Používáte utěrky zejména k odstraňování oleje? Hadry zamazané od oleje je nutné ekologicky správným způsobem likvidovat, navíc se na ně vztahují zvláštní předpisy pro přepravu a skladování, jelikož se jedná o nebezpečné zboží. Podniky to pak často staví před velké logistické výzvy a vznikají jim dodatečné náklady. Máme pro vás tip: čisticí utěrky MEWA na opakované použití s praktickým komplexním servisem. Díky tomu zůstanou čisté nejenom vaše stroje a zařízení, nýbrž také životní prostředí. Protože ve svých procesech profesionálně řídíme likvidaci, skladování i logistiku.


Mimochodem – každou naši utěrku k čištění strojů tkáme ve vlastní tkalcovně ve městě Immenhausen v Německu. Za sekundu zde na high-tech tkacích strojích vyrobíme pět nových utěrek, za den to vychází na zhruba 660 000 kusů. A to ročně odpovídá množství většímu než 100 milionů čisticích utěrek. Abychom zajistili, že naše utěrky dostávají našim vysokým standardům, kontinuálně prověřujeme jejich kvalitu.

Lze čisticí hadry prát a čistit?

04
Lze čisticí hadry prát a čistit?

Poslání všech čisticích utěrek a univerzálních utěrek je zřejmé – mají čistit. Po jejich použití se však nevyhnete otázce, co dělat s tím špinavým hadrem? Rady na internetu týkající se čištění čisticích utěrek doporučují: „ohřát v mikrovlnce“ nebo třeba „vložit do lázně ve studené vodě“. Seznam dobře míněných rad pro domácnosti je sáhodlouhý. Chytrá pomoc ovšem vypadá zcela jinak – jsou to čisticí utěrky na opakované použití k dispozici v praktickém nájmu. Díky tomu se už nikdy nemusíte zamýšlet nad problematikou praní a čištění hadrů, protože při nájmu čisticích utěrek MEWA máte jistotu, že budete mít po ruce vždy čerstvé a čisté utěrky.


O pečlivé a důkladné vyčištění se postará náš sofistikovaný systém praní. Zvládáme důkladné odstranění viditelných znečištění stejně dobře jako likvidaci neviditelných mikroorganizmů relevantních pro hygienu nebo anorganických kontaminací. Průběžně přitom zohledňujeme nejnovější poznatky vědy a výzkumu. Proto úzce komunikujeme s odborníky na textil a s relevantními německými úřady a institucemi, jako je Institut Roberta Kocha.


Čisticí utěrky obdobně jako veškeré své textilie upravujeme pomocí validovaných pracích postupů. To znamená, že existují předpisy pro úpravu prádla, k dokumentaci postupu a kontrolám výsledku. Kontrolní systémy zajišťují, že textilie jsou v okamžiku jejich předání našim zákazníkům zbavené hygienicky relevantních mikroorganizmů včetně možných choroboplodných zárodků.


Pro vás to znamená, že máte vždy k dispozici čisté utěrky. Neboť po každém praní podrobujeme všechny čisticí utěrky vizuální kontrole. Výrazně znečištěné a roztržené utěrky ručně vyřazujeme. Navíc kontrolujeme jejich hmotnost. Příliš těžké (nečistoty) a příliš lehké utěrky (opotřebení) vyjímáme z koloběhu. Nakonec ještě utěrky vyšetříme detektorem kovů ohledně kovových zbytků a v případě nutnosti je vytřídíme.

Ty nejlepší čisticí utěrky pro průmysl a dílny

05
Ty nejlepší čisticí utěrky pro průmysl a dílny

Všude tam, kde se těžce pracuje, nelétají jenom třísky, ale také kape olej, roztírají se tuky a neustále na každém rohu vzniká nepořádek a špína. Padne pak vhod, máte-li po ruce vhodný čisticí hadr nebo vhodnou čisticí utěrku pro použití v průmyslu a dílnách, na které se můžete vždy spolehnout. Ještě báječnější pocit je, když se přitom vůbec nemusíte starat o přísun čistých utěrek.

Čisticí utěrky do dílen a autoservisů: skvěle sají tuky a oleje

Servisní, údržbové, opravné a diagnostické práce patří mezi všední činnosti v dílnách. Své využití v nich najde nejenom nářadí, ale také spousta čisticího materiálu, aby bylo možné odstraňovat špínu a nečistoty i oleje a tuky. MEWA má v sortimentu dílenské utěrky, které výborně sají tuky a oleje a zároveň jsou jemné při leštění a čištění.
Například MEWATEX® – dokonalá univerzální čisticí utěrka. Váží jen kolem 40 gramů a přesto dokáže bez problémů pojmout až 90 ml kapalin. Vyzkoušejte! MEWATEX® můžete za výhodnou cenu včetně komplexního servisu 2 měsíce testovat. Pokud budete spokojeni, můžete tento seznamovací balíček kdykoli změnit na smlouvu o nájmu.
Nejprve otestovat, poté pronajmout. Zde se dostanete přímo k našemu testovacímu balíčku čisticích utěrek MEWA

Průmyslové čisticí utěrky: robustní, odolají třískám a olejům

Potřebujete je denně, musíte je mít vždy po ruce, a to vždy nepoužité a čisté – průmyslové čisticí utěrky musí leccos vydržet. Jsou robustní, odolají třískám a olejům, jsou odolné a savé. Nezáleží přitom na tom, o jaký druh stroje se jedná. Všechny musí být čisté. K tomuto účelu slouží čisticí utěrky MEWA – k dostání v různých jakostech tkanin pro rozličné potřeby a oblasti použití.Savé a odolné utěrky MEWATEX® spolehlivě odstraní oleje, barvy, rozpouštědla a tuky. Pro citlivé povrchy nabízíme utěrku MEWATEX® PLUS. Šetrně a jemně odstraňuje nečistoty v odvětvích sítotisk, tváření, úprava a zpracování povrchů a jemná mechanika. Je vyrobena z vysoce kvalitní bavlny a díky hustému způsobu tkaní je zvláště odolná vůči žmolkování. Třetí vhodná čisticí utěrka nese název MEWATEX® ULTRA. Používá se všude tam, kde jsou zapotřebí pokud možno bezprašné povrchy. Například při finálních povrchových úpravách, v elektrotechnice a vzduchotechnice, při práci na pneumatických zařízeních a v automobilové oblasti. V optickém, elektrickém a potravinářském průmyslu se nejčastěji používá čisticí utěrka PROTEX®. Je určena k mimořádně jemnému čištění absolutně citlivých povrchů – beze zbytků odstraňuje mastné stopy a otisky prstů. Potřebujete průmyslové čisticí utěrky, které odolají třískám a olejům? Také v tomto případě představují čisticí utěrky MEWA správnou volbu. A to nejlepší nakonec? Všechny naše průmyslové čisticí utěrky obdržíte exkluzivně s naším praktickým komplexním servisem, což znamená, že v ceně budete mít i odvoz, praní a dovoz. Pro zákazníky firmy MEWA máme v nabídce dokonce i vhodné čisticí příslušenství – k zakoupení přímo zde.

Čisticí utěrky pro tiskárny

Katalogy, dopisní archy nebo lesklé brožury – v každé tiskárně panuje úsilí o dosažení těch nejlepších výsledků. Základními předpoklady každé dobré tiskařské práce jsou přesnost a pečlivost. K tomu potřebujete nejenom bezvadnou tiskařskou desku, ale také absolutně čistý tiskařský stroj. Přijde vhod, když se můžete spolehnout na důslednou čisticí utěrku. Seznamte se s našimi čisticími utěrkami pro tiskárny. K čištění válců tiskařských strojů se hodí například robustní univerzální čisticí utěrka MEWA MEWATEX®. Je savá a odolná, utírá spolehlivě a pořádně – navíc umožňuje výrazně zredukovat čas potřebný k čištění ve srovnání s běžnými papírovými utěrkami. Speciální příze v savé tkanině zaručuje vysokou schopnost absorbovat tekutiny tak, jak to požaduje také německá norma DIN 61651. Shrnutí: Potřebujete-li prvotřídní čisticí utěrky pro tiskárny, sáhněte po MEWATEX®.„Naši zaměstnanci oceňují čisticí utěrky MEWATEX® a ze 100 % je upřednostňují před alternativními čisticími utěrkami z papíru.“
Herbert Hajek, tiskárna agensketterl, zákazník firmy MEWA

Savé čisticí utěrky z bavlny

06
Savé čisticí utěrky z bavlny

Položili jste si už někdy otázku, proč jsou savé čisticí utěrky zrovna z bavlny? Jakostní bavlna je díky své zvláštní struktuře a hustému způsobu tkaní na rozdíl od jiných látek obzvláště dobře savá. Bavlník je jednou z nejstarších kulturních rostlin na světě. Pro textilní průmysl je naprosto nepostradatelná a momentálně patří také k preferovaným materiálům při výrobě kvalitních čisticích utěrek. Vedle silné savosti se bavlna oproti umělým vláknům vyznačuje také dobrou odolností proti oděru a otěru. Navíc má hladší, jemnější vlákna, které zanechávají na pokožce velmi příjemný pocit. Bavlna neškrábe a nevyvolává tolik alergií.Proč ji lidé tak rádi používají? Velmi snadno se udržuje, lze ji natahovat a je mimořádně trvanlivá. To z ní dělá dokonalý materiál i pro čisticí utěrky.MEWA již přes 100 let ve vlastní režii vyrábí utěrky z bavlny a mikrovláken. Dbáme přitom jak na setrvale vysokou kvalitu, tak také na trvalou udržitelnost. Bavlna představuje pro naše čisticí utěrky ideální materiál, zejména protože přírodní vlákna neztrácí své pozitivní vlastnosti ani po opakovaném praní. Kromě toho používáme jenom dlouhá staplová vlákna, která jsou nesmírně odolná a téměř nežmolkují.MEWATEX® je robustní utěrka pro univerzální použití v průmyslu i řemeslné sféře. Je odolná, i vůči prodření, a navíc absolutně spolehlivá i při manipulaci s oleji, barvami, rozpouštědly a tuky. Zároveň se ideálně hodí k bezezbytkovému mokrému čištění hladkých povrchů.Naproti tomu MEWATEX® PLUS je jednou z našich nejsavějších bavlněných čisticích utěrek. Je schopna nasát několikanásobek své hmotnosti a je nesmírně šetrná a jemná vůči povrchům.Další mimořádně jemná čisticí utěrka se nazývá MEWATEX® ULTRA a používá se především pro citlivé povrchy (například lakované povrchy). Je vysoce savá a prakticky nepouští vlákna.Pro dokonalé odstraňování mastných stop a otisků prstů z hladkých povrchů je vhodná čisticí utěrka PROTEX®, která je utkaná z mikrovláken.

Nežmolkující čisticí utěrky z mikrovláken

07
Nežmolkující čisticí utěrky z mikrovláken

Alternativou vůči bavlněným utěrkám jsou mikrovláknové utěrky. Mikrovlákno se v Evropě používá od 70. let. Nachází přitom široké využití – od prodyšného sportovního oblečení až po mikrovláknové utěrky. Mikrovláknová utěrka se neskládá, jak by si leckdo mohl myslet, z jednotlivých vláken, nýbrž většinou z multifilamentové příze. Mikrovláknové utěrky se vyznačují vysokým počtem oček, což jim umožňuje optimálně zachytávat nečistoty. Pro dosažení skvělých výsledků čištění nepotřebujete v případě utěrek z mikrovláken ani mnoho vody.Mikrovláknová utěrka má oproti výrobkům z froté nebo umělých vláken i spoustu dalších předností. Je lehčí, a přesto houževnatější, odolnější proti roztržení a trvanlivější. Čisticí utěrky z mikrovláken obvykle také nepouští vlákna a žmolky.Univerzální utěrka MEWA PROTEX® kombinuje hned několik atributů mikrovláken. Má vysokou savost, prakticky nežmolkuje a je mimořádně trvanlivá. Jedná se o tkaná mikrovlákna, která jsou vhodná k péči, čištění a finálním úpravám hladkých a citlivých ploch, jako jsou třeba lakované povrchy. Díky tomu jsou mikrovláknové utěrky nepostradatelné v odvětví optiky, elektroniky, potravinářství, výroby nábytku, automobilového průmyslu a v dílnách.

Čisticí hadry ze starých triček – má to vůbec smysl?

08
Čisticí hadry ze starých triček – má to vůbec smysl?

Nejprve bychom si měli položit otázku: Co to ty čisticí hadry z triček vůbec jsou? Jedná se o materiál, který se skládá převážně ze starých triček, mikin, tílek a jiných bavlněných látek. Pro každodenní práce obvykle zcela postačuje. Objednává se v balících na kila, pak se použije, vypere a jednoho dne vyhodí. Nezřídka je najdeme také při čištění strojů a v dílnách, kde se dostávají do styku s oleji, tuky a jinými mazivy. Na první poslech to zní prakticky, ideální to ale není. Protože zejména v suchém stavu se často uvolňují jednotlivá vlákna, což může snížit savost. Navíc jsou trikotové hadry obvykle nepříliš trvanlivé.Náš tip: Myslete dlouhodoběji. Čisticí utěrky MEWA jsou k dostání pro každou oblast použití a v nejvyšší kvalitě. Navíc je lze použít až padesátkrát. Uděláte tak dobrý skutek pro životní prostředí, ušetříte peníze a nemusíte si s ničím dělat starosti, protože vás včas zásobíme čerstvými čisticími utěrkami. Naše služby zahrnují praní a péči o znečištěné utěrky, jejich výměnu a likvidaci. Není dílem náhody, že patříme ke světové špičce v oblasti opakovaně použitelných čisticích utěrek!

Proč je opakované použití lepší než jednorázové?

09
Proč je opakované použití lepší než jednorázové?

Nejdůležitější úlohou čisticích utěrek je spolehlivě a bezvadně čistit. To zní v prvním okamžiku poměrně jednoduše, když se ale začneme vším tím zabývat podrobněji, rychle zjistíme, že se jedná o navýsost komplexní téma. Jaký je rozdíl mezi univerzální a speciální utěrkou? Je mokré čištění účinnější než suché? Jaká čisticí utěrka je vlastně vhodná pro daný povrch? A především: Jak to vypadá se životním prostředím a trvalou udržitelností po vyhození čisticí utěrky ve výslužbě? Právě na tyto body jsme našli odpovědi. Porovnávali jste už někdy jednorázové utěrky s těmi na opakované použití? Máme pro vás stěžejní argumenty.

Produkt pro opakované použití z Německa

Čisticí utěrky MEWA se vyrábějí výhradně v naší vlastní tkalcovně v Immenhausenu uprostřed Německa. MEWA je přes 110 let lídrem na trhu s opakovaně použitelnými čisticími utěrkami. Aktuálně MEWA ročně vypere přes 1 miliardu čisticích utěrek pro zhruba 188 000 zákazníků.Opakované použití šetří čas a peníze
V řemeslné výrobě i v průmyslu, pro zařízení, nástroje nebo stroje – čisticí utěrky se uplatní každý den znovu a znovu. Jednorázová řešení jako čisticí utěrky v kotoučích, čisticí papír nebo jednorázové čisticí hadry jsou na první pohled poměrně praktické – stačí je použít a vyhodit. Jak to ovšem vypadá s logistikou za tím vším? Vždyť musíte mít po ruce vždy nový čisticí papír. To znamená, že budete potřebovat místo pro skladové zásoby. A kdo se postará o odbornou likvidaci, především v případě utěrek zamazaných olejem nebo napuštěných rozpouštědly? Během přepravy se považují za nebezpečný náklad a vyžadují, aby se s nimi manipulovalo a likvidovaly se dle předpisů.Když vsadíte na čisticí utěrky MEWA na opakované použití, dostanete nejenom ty nejlepší utěrky, ale také skvělý komplexní servis.To znamená, že vy budete utěrky – ať už bavlněné nebo z mikrovláken – používat, my je vyzvedneme, odborně a s ohledem na životní prostředí vypereme, v případě potřeby vyměníme a naši servisní řidiči je pak včas dopraví zpět k vám. Bezpečnost při uskladnění i přepravě? Také o to se postaráme. Všeho všudy vám systém opakovaného použití ušetří čas i peníze, protože se o vše postaráme my. Všechny služby tak obdržíte prakticky a pohodlně z jedné ruky. Kromě toho umožňuje systém opakovaného použití čisticích utěrek MEWA také jasné plánování nákladů v této oblasti spotřebního zboží, navíc se zbavíte dodatečných nákladových položek za pořízení, uskladnění a likvidaci.

Opakované použití chrání životní prostředí

Opakovaně používané textilie zatěžují životní prostředí méně než jednorázové materiály a v souladu s principem oběhové ekonomiky podporují trvale udržitelné zacházení s cennými zdroji. Porovnání systémů a ekologické audity ukazují, že jednorázové utěrky vykazují oproti principu opakovaného použití firmy MEWA pět až osmkrát vyšší spotřebu. Pro podniky, které chtějí vylepšit svoji ekologickou bilanci, se tudíž jedná o silný argument.Už v roce 1997 jsme získali certifikaci environmentálního managementu dle ISO 14001. Princip opakovaného použití produktů MEWA kupříkladu umožňuje zabránit vzniku značného množství odpadu. Protože zatímco čisticí papír a jednorázové čisticí hadry končí po jediném použití v odpadu, mohou se naše čisticí utěrky v závislosti na použití až 50krát vyprat a opětovně použít. Ročně utkáme přes 100 milionů čisticích utěrek. Musíme proto myslet také na ochranu životního prostředí. Během produkce, v rámci systému našich služeb, u všech procesních kroků vsázíme na trvalou udržitelnost a šetrný přístup k životnímu prostředí. Tepelné zhodnocování zbytků látek, úprava odpadních vod, recyklace surovin a promyšlený kaskádový systém – a to je jen několik příkladů našeho odpovědného zacházení se životním prostředím.Ani zbytky příze z našich čisticích utěrek neputují do odpadu, ale jsou recyklovány. Každý rok tak využijeme téměř 2 000 tun příze pro další výrobu. Neopomíjíme ani kartonové cívky přízí.

Jejich obalové fólie využíváme k balení našich čisticích utěrek pro přepravu.Všechny čisticí utěrky pereme šetrně k životnímu prostředí, vodu z hlavního praní a proplachování, kterou lze dále využít, filtrujeme a opět přivádíme v několika stupních do pracího procesu. Odpadní voda z našich prádelen se v našich vlastních čističkách odpadních vod před opuštěním našich závodů z 99,8 % zbaví všech nečistot. Tím pádem dokonce překračujeme rámec požadavků příslušných zákonných ustanovení. Když je utěrka opotřebená, termicky ji zhodnotíme.Tímto způsobem získáváme až 80 % veškeré energie potřebné pro sušičky a prací linky. Ani zde však naše snahy o ochranu životního prostředí nekončí. Za účelem zachování životního prostředí a ochrany zdrojů důsledně pracujeme na nových, ještě modernějších a ekologičtějších technologiích.Zde se dozvíte, jak se firma MEWA staví ke své odpovědnosti za životní prostředí.

Shrnutí

Když vše sečteme a podtrhneme, je výsledek srovnání jednorázového a opakovaného použití jasný. Opakované použití vítězí oproti jednorázovým systémům s rolemi čisticích utěrek a čisticího papíru hned v několika bodech:

1. Prvotřídní odolnost proti roztržení – lepší čistota, vyšší bezpečnost
Ve srovnání se všemi na trhu dostupnými jednorázovými produkty se utěrky MEWA vyznačují nedostižnou pevností proti roztržení.

2. Nejvyšší savost – lepší manipulace, nižší spotřeba
Testy prokázaly, že na odstranění stejného množství kapaliny je zapotřebí

3 až 5krát tolik jednorázových utěrek než utěrek MEWA.3. Rychlejší absorpce kapalin – plynulejší práce, méně šmouh
Mimořádně rychle absorbuje kapaliny zejména utěrka MEWATEX® Ultra, s níž jsou povrchy na jedno utření opravdu čisté

4. Individuální množství spotřeby – bez skladových zásob, v potřebném množství
Systém čisticích utěrek MEWA vám poskytne pokaždé takové množství čisticích utěrek, jaké opravdu potřebujete. Navíc vám nevznikají žádné náklady na likvidaci.

5. Efektivní využití – opakované použití, delší životnost
Utěrky MEWA jsou robustní v každodenním použití a lze je až 50krát vyprat.

6. Univerzální možnosti použití – jeden materiál, tisíc oblastí použití
MEWA nabízí čisticí utěrky 4 kvalit, čímž pokrývá všechny oblasti použití.

7. Lepší ekologická bilance – méně odpadu, menší zatížení životního prostředí
Z ekologického i ekonomického hlediska je opakované použití ten lepší způsob.

8. Optimální ulehčení v provozu – menší náročnost, méně povinností, nižší náklady
Součástí komplexního servisu MEWA je také to, že se postaráme o povinnosti spojené s odesíláním nákladu, označováním a likvidací.

9. Bezpečná manipulace s nebezpečným zbožím – jeden kontejner SaCon, 100% bezpečnost

MEWA svým zákazníkům dodává vhodné množství speciálně vyvinutých bezpečnostních kontejnerů SaCon. V těchto nádobách se po použití skladují špinavé čisticí utěrky a absorpční rohože na olej. Je to záruka lepšího pořádku a také zvýšené bezpečnosti, neboť SaCon je vyrobený z nehořlavého plastu a je vybaven hermeticky uzavíratelným víkem. Uvnitř jsou čisticí utěrky zamaštěné od oleje v bezpečí. MEWA na sebe přebírá povinnosti přepravce přepravujícího nebezpečné látky dle ADR.

Co se více vyplatí? Čisticí utěrky pronajmout nebo koupit?

10
Co se více vyplatí? Čisticí utěrky pronajmout nebo koupit?

Nájem nebo koupě – nejenom u velkých investicí například do strojů, vozového parku nebo nemovitostí má smysl vše podrobně prozkoumat. I když se jedná o pouhé čisticí utěrky, měli byste porovnat a zvážit výhody a nevýhody.


1. Výběr

Rozličné typy znečištění vyžadují odlišný typ čisticích utěrek. S různými vlastnostmi a variantami materiálů. Pokud se rozhodnete pro koupi čisticích hadrů, měli byste přesně vědět, které konkrétně a v jakém množství budete potřebovat. Jestliže se ale rozhodnete je pronajmout, máte po svém boku v MEWĚ partnera, který vám umí už hned na začátku kompetentně poradit. Ukážeme vám různé kvality našich čisticích utěrek. Budete je moct nejdřív zcela jednoduše a pohodlně otestovat, poté společně stanovíme, kterou čisticí utěrku a v jakém množství potřebujete. Úpravy a změny jsou samozřejmě kdykoli možné.


2. Dodávka, sběr, skladování, hygienicky čisté praní, přeprava

Při koupi čisticích utěrek se o přísun nových musíte postarat sami. Musíte je včas objednat a budete potřebovat místo pro uskladnění zboží. V případě nájmu probíhá zásobování vysoce kvalitními čisticími utěrkami naopak naprosto automaticky, včas a pravidelně. Kromě toho se znečištěné utěrky z důvodu obsahu olejů a tuků nesmí jen tak volně skladovat a musí se také zvlášť likvidovat.MEWA dodává čisticí utěrky v praktickém bezpečnostním kontejneru MEWA SaCon®. Tyto obaly pro nebezpečné látky s označením UN jsou zhotoveny z mimořádně stabilního, vysokomolekulárního nízkotlakého polyetylenu, lze je vzduchotěsně uzavřít, stohovat a pojíždět s nimi.


„Díky kontejnerům to tady vypadá řádně uklizené. To je zcela jiný obrázek než ty hory jednorázových utěrek, které jsme tu měli předtím.“


RUHFUS GmbH, zákazník firmy MEWAPo práci hodíte špinavé utěrky jednoduše do kontejneru SaCon®. My plné kontejnery u vás včas a pravidelně vyzvedneme, čisticí utěrky ekologicky a hygienicky vypereme, podrobíme kontrole jakosti a pak vyprané čisticí utěrky opět včas a spolehlivě doručíme k vám zpět v kontejneru MEWA SaCon®. Když je nějaká utěrka poškozena nebo opotřebena, zdarma ji vyměníme.


Získejte více informací o tom, proč je SaCon® tím nejlepším řešením pro skladování a přepravu vašich čisticích utěrek


3. Likvidace odpadu

Nezáleží na tom, zda na utěrkách lpí olej nebo mazací tuk, barva nebo lak – použitý čisticí materiál, který je znečištěn chemikáliemi škodlivými pro zdraví nebo životní prostředí nebo může představovat nebezpečí požáru či exploze, se v žádném případě nesmí vyhodit do běžných popelnic. Najmete-li si své čisticí utěrky od firmy MEWA, nemusíte se zabývat likvidací odpadu ani jeho vykazováním. Navíc přebíráme rovněž povinnosti přepravce nákladu dle předpisů pro přepravu nebezpečných látek dle ADR.


4. Životní prostředí a trvalá udržitelnost

Nájem čisticích utěrek znamená nejenom časově a finančně úsporné řešení, ale také rozhodnutí ve prospěch životního prostředí. Každou čisticí utěrku MEWA je možné až 50krát opětovně použít. Ve srovnání s jednorázovými čisticími hadry, které ihned po použití vyhodíte, tak ušetříte hory odpadu.A teď všechny uvedené body sečtěte přesně tak, jak to v roce 1908 udělal Hermann Gebauer. Tehdy panovaly v německých továrních halách nepořádek a špína, které znesnadňovaly život dělníků. Stroje v těch dobách čistili starými hadry, „pucvolem“ a cupaninou. Moc účinné to ovšem nebylo. Pan Gebauer měl ale geniální nápad. Bude nabízet utěrky k čištění strojů, včetně kompletního servisu. A co z toho nápadu vzešlo? MEWA – firma, která je dnes v tomto segmentu světovou špičkou. Nabízí nájem čisticích utěrek s praktickým systémem opakovaného použití. Šetrně k životnímu prostředí, prakticky a výhodně. Kontaktujte nás, připravíme pro váš podnik na míru střiženou nabídku a vy určitě rychle pochopíte: Nájem se vyplatí v každém ohledu.


5. Právní bezpečnost

MEWA přebírá odpovědnost za odborně správnou úpravu použitých čisticích utěrek. Zákazník tak má jistotu, že budou dodrženy všechny environmentální předpisy. Využívání systému čisticích utěrek MEWA zbavuje podniky povinnosti vést dokumentaci o likvidaci a recyklaci. A navíc platí, že dokud čisticí utěrky MEWA zůstávají v rámci servisního koloběhu, nepředstavují odpad ve smyslu evropské legislativy.

Putztücher

Nejprve otestovat, poté pronajmout – test servisu čisticích utěrek MEWA

Máme nejen nejlepší čisticí utěrku na světě, nýbrž i nejlepší servis. Nevěříte nám? Vyzkoušejte naše čisticí utěrky pro opakované použití v našem systému služeb. Nabízíme vám naši službu na zkoušku až na 2 měsíce.