Kundenreportage_Dienstleistungen_Sickert_5.jpg

Reportáž o zákaznících spol. MEWA

V pravém slova smyslu „trendy“ pracovní oblečení pro služby SICKERT

S MEWA Trendline našla společnost SICKERT pro sebe ten správný outfit

 • Módní a skvělé pracovní oblečení

  „Tím se opticky odlišujeme od ostatních v tomto oboru.“

 • V ceně je čištění oděvů

  O starost méně pro šéfa: „Tak vím, že každý v mém týmu má řádné oblečení. Je to velká úleva.“

 • Vyplatí se i pro malé podniky

  Rychlé přizpůsobení se měnícím se potřebám – flexibilní a předvídatelné

 • Dobrý kontakt se zákaznickým servisem

  „Ta chemie funguje“

Informace o společnosti:

Nabídka služeb Sickert zahrnuje servis recepce, servis nouzového otevření, celodenní asistenci pro seniory, odklizení a renovace, čištění budov pro soukromé a komerční osoby, péče o zelené plochy a okolní prostředí, navíc službu ostrahy objektů a kompletní podporu bytových komplexů pro seniory. Polovina zákazníků jsou soukromé osoby, druhá polovina firmy, např. bytová družstva. Z firemního sídla v Lauchhammeru působí zakladatel firmy Mario Sickert a devět jeho zaměstnanců v regionu Dolní Lužice. V provozu jsou další tři pobočky: Berlín, Chotěbuz a Drážďany.

„O půlnoci se zlomí klíč v zámku dveří, v pátek se ucpe odtok – přesně tehdy přicházíme do hry. Jsme zachránci v nouzi“, vysvětluje Mario Sickert. Spolu se svými devíti zaměstnanci nabízí 24hodinový servis nouzového otevření a navíc prakticky veškeré služby kolem domu, domácnosti a zahrady. „Se svými zákazníky máme velmi osobní kontakt. Vstupujeme do jejich domů a bytů – tedy těch nejprivátnějších prostor. Proto je zvláště důležité vystupovat úhledně a seriózně, abychom si získali důvěru. K tomu patří atraktivní čisté oblečení.“ Mario Sickert se proto rozhodl pro profesní oblečení od MEWA.

„Pro nás připadala v úvahu jen řada MEWA Trendline. Chtěli jsme jen toto skvělé oblečení a žádné jiné.“

Firma se rozhodla pro kalhoty do pasu, bundy a košile v černé a modré barvě, navíc výstražné reflexní vesty z kolekce HiVis, například pro práce na silnici. Všichni zaměstnanci byli oblečeni od hlavy až k patě. „Nabízíme kvalitu a výkon. Nyní k našim požadavkům pasuje také náš outfit. A opticky se odlišujeme od ostatních v oboru. To je pro mě důležité.“

Kontakt s MEWA vznikl velmi rychle. „Kontakt se zákaznickým servisem byl také dobrý. Chemie funguje. Důležité pro mě bylo i to, aby součástí servisu MEWA byla péče o oblečení. Tak vím, že všichni v mém týmu nosí řádné oblečení. Je to velká úleva.“ S čistotou oblečení je velmi spokojen. Otestoval si to na příkladu: „Dříve jsem měl vzadu na nohavicích bílou barvu. Uvidíme, v jakém stavu se kalhoty vrátí. A výsledek: Po barvě ani stopy – test dopadl na výbornou“, usmívá se Mario Sickert.

Vyplatí se i pro malé firmy

Vyplatí se pracovní oblečení v textilní službě i u tak malého týmu? „Také z finančního hlediska je pro mě důležité, aby výkon bylo možné přizpůsobit potřebě. Když u nás nějaký zaměstnanec skončí, nezůstane mi to oblečení tady ležet, prostě změním objednávku u MEWA. A naopak: Kdybych měl zítra pět nových zaměstnanců, byli by oblečeni již od prvního dne. To je flexibilita a předvídatelnost. Pro mě jako malou firmu důležitý aspekt.“