Používání souborů cookies

Tato webová stránka obsahuje cookies. Používáním této webové stránky souhlasíte s použitím. Podrobnosti naleznete zde.

Kundenreportage_Systemhydraulik_Ruhfus_9.JPG

Reportáž o zákaznících spol. MEWA

U společnosti RUHFUS GmbH to jde s MEWA „jako po másle“

RUHFUS úspěšně vyhlašuje boj zbytkům oleje – s rohožemi k absorpci oleje a čisticími utěrkami od MEWA

 • Čistý vzhled

  „Problém s nepořádkem byl vyřešen. S kontejnery na čisticí utěrky vypadá vše správně uklizené.“

 • MEWATEX na hrubé, PROTEX na jemné nečistoty

  „Někdy potřebujeme čisticí utěrky, které čistí zcela beze zbytků – to je pro nás naprosto důležité.“

 • Multitex – olejová vana ve velikosti ručníku

  „Pokud olej odkapává, potom jsou absorpční rohože přesně to pravé.“

 • Ideální celkový balíček

  „Povědomí o životním prostředí nás přesvědčuje, že utěrky mají super kvalitu a spolupráce dobře klape.“

Informace o společnosti:

RUHFUS Systemhydraulik GmbH je tradiční společnost, která se specializuje na zakázkovou konstrukci a výrobu komplexních hydraulických válců. Společnost byla založena v roce 1908, nejprve pro výrobu pružin, která byla v roce 1994 zastavena. Od roku 1959 se vyrábějí hydraulické válce až do velikosti 16 metrů. Tyto válce se používají v ocelových vodních stavbách, u přehrad, v kamenných mlýnech. V podniku v Neussu je zaměstnáno 108 lidí, ve druhém závodě v Číně pracuje 28 zaměstnanců.

Bílý dům z 50. let blízko přístavu ve městě Neuss působí na první pohled z ulice jako poměrně malý a nenápadný: společnost RUHFUS Systemhydraulik GmbH vítá návštěvníka, aniž by se vtírala. Ale první dojem často klame, protože dveře se otevírají k dalším budovám v areálu a překvapivě velkým továrním halám. Tam jsou uložené několikametrové trubky, tyče, písty a válce. Mají délku až 16 metrů a patří k těm největším a nejrobustnějším svého druhu. Když obrovské hydraulické válce opouštějí společnost RUHFUS GmbH, přicházejí na ta nejnáročnější místa použití: doly, přehrady, kamenné mlýny, stavidla, větrné turbíny.

Kam s takovým množstvím maziv?

Práce na válcích je však spojena se spoustou mastnoty. Při vrtání a frézování se totiž použije velké množství oleje a chladicí a mazací kapaliny, které se potom ještě smíchají s třískami vznikajícími při frézování. Kam s nimi? „Dříve nám tu všude kolem ležely jednorázové utěrky napuštěné olejem. To při návštěvě zákazníka nevypadalo dobře.“ Navíc to neodpovídalo firemní filozofii, protože RUHFUS usiluje o šetření životního prostředí a snižování množství odpadu. Tak přišel právě vhod telefonát od MEWA.

„Myšlenka opakovaně použitelných utěrek nás přesvědčila.“

Když jsme se rozhodli pro čisticí utěrky MEWA, byl také vyřešen problém s nepořádkem: „Díky kontejnerům to tady vypadá řádně uklizené. To je zcela jiný obrázek než ty hory jednorázových utěrek, které jsme tu měli předtím.“ Zaměstnanci RUHFUS stírají olej odolnými univerzálními utěrkami MEWATEX. Částečně se používá také MEWA PROTEX, která prakticky nepouští vlákna. „Máme velké hydraulické válce, které jsou ovládány ventily, a zde se nesmí vyskytovat opravdu žádné nečistoty. Proto potřebujeme čisticí utěrky, které čistí zcela beze zbytků – to je pro nás naprosto důležité.“

Jakmile se RUHFUS přesvědčila o čisticích utěrkách, přišly do hry také absorpční rohože Multitex. „Pokud olej odkapává – a toho tu máme dost – potom jsou rohože Multitex přesně to pravé.“