Používání souborů cookies

Tato webová stránka obsahuje cookies. Používáním této webové stránky souhlasíte s použitím. Podrobnosti naleznete zde.

Matias Moldes - foto 1.jpg

Reportáž o zákaznících spol. MEWA

Ve firmě Matias Moldes je systém utěrek MEWA součástí konceptu kvality

Přednosti: precizní vyčištění, usnadnění práce a ochrana životního prostředí

 • Prvotřídní provozní podmínky pro prvotřídní výsledky

  „Odjakživa sázíme na nejvyšší kvalitu. Týká se to jak strojů, tak také vzdělávání našich pracovníků. O kvalitě systému MEWA jsem byl přesvědčen od prvního momentu.“

 • Snazší práce + lepší komfort + větší výkon

  „S těmito utěrkami jde práce hned snáze od ruky. Jsou příjemné na dotek a umožňují nám teď stroje i nástroje vyčistit mnohem rychleji a důkladněji.“

 • Motivovaní zaměstnanci

  „Pro mě je tento systém průmyslových utěrek usnadněním práce. Když společnost MEWA systém u nás zavedla, byl jsem okamžitě nadšený. Všichni – já i moji kolegové – jsme teď s vykonanou práci mnohem spokojenější.“

 • Ochrana životního prostředí

  „Díky systému na více použití mohu přispívat také k ochraně životního prostředí. A to je pro mě opravdu podstatné.“

Matias Moldes – Informace o společnosti

Matias Moldes vyrábí licí formy pro automobilový průmysl, elektronický průmysl, výrobu domácích spotřebičů a medicínských aparátů. 70 procent své produkce vyváží, zejména do Německa, ale rovněž do Švýcarska, Španělska a Francie. V průměru Matias Moldes ročně vyvine zhruba 40 nových licích forem. „To je značný počet,“ vysvětluje Lino Matias, „a u každé jedné licí formy usilujeme o maximum přesnosti.“ Také máte zájem dozvědět se víc o utěrkách v pronájmu?

Název Matias Moldes je synonymem licích forem nejvyšší kvality. Rodinný podnik vznikl v roce 1996 v Marinha Grande na severu Lisabonu. Již brzy získal mezi fabrikami na licí formy vysoké renomé v tuzemsku i zahraničí. Matias Moldes od prvopočátku sázel na nejmodernější technologie a nikové produkty. Systém utěrek MEWA do tohoto konceptu ideálně zapadl. Vysoce jakostní utěrky umožňují technikům udržovat stroje a nástroje v dokonalé čistotě. Dokáží totiž bez problémů setřít kovový prach i piliny. Čistota je hlavním předpokladem úspěšné výroby precizních licích forem.

Servis společnosti MEWA nám tyto práce nesmírně usnadnil. Nemusíme se již starat o pořizování čisticího materiálů a můžeme se zcela soustředit na svou precizní pracovní činnost. Také v tomto ohledu jsou utěrky přínosem, neboť jsou obzvlášť kvalitní.
Lino Matias, společník s funkcí jednatele

„Odjakživa sázíme na nejvyšší kvalitu. Týká se to jak strojů, tak také vzdělávání našich pracovníků,“ zdůrazňuje Lino Matias, společník s funkcí jednatele ve firmě Matias Moldes. Od roku 2017 sází firma také na systém utěrek MEWA. „Když nám pracovník firmy MEWA loni v létě systém prezentoval, byl jsem okamžitě přesvědčen, že to bude fungovat,“ vybavuje si Matias. A proto v podstatě ihned uzavřel podnik celoroční smlouvu se začátkem k 1. září 2017. První měsíc byl na zkoušku – tak je to ostatně u systému MEWA běžné. Tento měsíc slouží také k identifikaci optimálního počtu utěrek a dokonalé integraci systému utěrek do provozu.

Systém utěrek MEWA přináší spoustu výhod

Systém je vhodný také pro malé podniky. Například ty s 18 zaměstnanci, jako je Matias Moldes. Systém na více použití MEWA se vyplácí nejenom z finančního hlediska, ale představuje rovněž zjednodušení práce, ujišťuje Lino Matias. Vývoj a výroba licích forem vyžadují dennodenně nerušenou koncentraci a plné nasazení. Utěrky MEWA se právě v případě takovýchto neustálých výzev prokázaly jako velmi dobré pomůcky. Z výběru různých typů se firma Matias Moldes rozhodla na základě doporučení pracovníka společnosti MEWA pro utěrku MEWATEX ULTRA, s níž má ty nejlepší zkušenosti. MEWATEX ULTRA se vyznačuje jemným tkaním, jedná se o ideální utěrku pro citlivá použití.