Kundenreportage_Glashütte_Gerresheimer_3.jpg

Reportáž o zákaznících spol. MEWA

Když ve sklárně Gerresheimer vzroste teplota

Gerresheimer Essen GmbH – Optimální vybavení s ochranným oděvem MEWA

 • Ochranný oděv, který vyhovuje přísným požadavkům na kvalitu

  MEWA Ideal® Protect splňuje všechny normy pro ochranné oděvy na průmyslových pracovištích vystavených tepelným účinkům

 • Příjemné nošení

  „U oblečení je důležité, aby nebylo příliš těžké, nýbrž se v něm člověk mohl dobře pohybovat. A tak je ochranný oděv od MEWA velmi pohodlný.“

 • Profesionální servis, na který se dá spolehnout

  Na horkém konci má každý k dispozici šest čistých triček týdně – to je pro zaměstnance na strojích nutnost.

 • Široký sortiment MEWA

  Pracovní oblečení i pro jiné méně horké pracovní oblasti, které se liší barvou i funkcí

 • Služba emblémů

  Díky osobní jmenovce a firemnímu logu na oblečení každý hned ví, s kým má tu čest.

Informace o společnosti:

Sklárna Gerresheimer Essen GmbH, která byla založena v roce 1723, je jedním z nejstarších a nejtradičnějších průmyslových podniků v Essenu a patří ke 45 celosvětovým pobočkám skupiny Gerresheimer se sídlem v Düsseldorfu. Přední světový výrobce skleněných obalů pro farmaceutický, kosmetický a potravinářský průmysl zaměstnává v Essenu asi 380 z 10 000 zaměstnanců po celém světě. Každý rok projde dopravními pásy tohoto tradičního podniku více než jedna miliarda lahví.

Teploty od 40 °C, suchý a horký vzduch. Malé plameny tu a tam vyšlehnou ke stropu – horké železo, kam oko dohlédne. V této doslova dech beroucí atmosféře pracují zaměstnanci „horkého konce“ Gerresheimer Essen GmbH, předního světového výrobce skleněných obalů pro farmaceutický a kosmetický průmysl a drobné lihovary. Dokonce i po opuštění stroje mají skleněné nádoby ještě teplotu 450 °C. Ten, kdo zde pracuje, potřebuje chladnou hlavu a oblečení, které se nezalekne potu.

Proč MEWA?

Ochrana zaměstnanců před popáleninami, pořezáním apod. je u Gerresheimer prvořadá. Vzhledem k extrémním teplotám a riziku zranění jsou nároky na kvalitu oblečení zaměstnanců velmi vysoké a samozřejmě se nesmí zapomínat na komfort při nošení. Volba nejprve padla na poskytovatele služeb, který nemohl splnit požadavky Gerresheimer na kvalitu. Oblečení nedorazilo vždy včas a náhle začaly chybět určité části. Poté rozhodnutí padlo na MEWA: „MEWU jsme znali již z dřívějška. Se službou čisticích utěrek jsme byli vždy velmi spokojeni,“ vysvětluje Christine Conradová, strategická nákupčí Gerresheimer Essen GmbH.

Tepelná ochrana a komfort při nošení v jednom

MEWA Ideal® Protect splňuje všechny normy pro ochranné oděvy, které je nutné nosit na průmyslových pracovištích vystavených tepelným účinkům, a poskytuje díky měkké a poddajné tkanině stále příjemný pocit při nošení. „U oblečení je důležité, aby nebylo příliš těžké, nýbrž se v něm člověk mohl dobře pohybovat. Tak je ochranný oděv od MEWA velmi pohodlný“, pochvaluje si Leroy Ermels, který se jako strojník denně spoléhá na kvalitu MEWA.

Profesionální kompletní servis v ceně

Servis MEWA je přesně sladěn s potřebami Gerresheimer. Každý zaměstnanec na horkém konci tak má k dispozici například šest triček týdně. Privátní praní takového množství oblečení je Sisyfovská práce, kterou člověk rád svěří do rukou profesionálů. Tak je rovněž zajištěno zachování ochranné funkce.

Oblečení od MEWA nyní nosí celkem asi 400 zaměstnanců skupiny Gerresheimer. Díky jmenovce a firemnímu logu každý hned ví, s kým má tu čest. Oblečení se navíc v různých pracovních oblastech liší také podle barvy a funkce. „Spolupráce s MEWA běží bez problémů. Pracovní a ochranné oblečení je otázka, nad kterou se už určitě nezapotím,“ směje se Thomas Rau.