Používání souborů cookies

Tato webová stránka obsahuje cookies. Používáním této webové stránky souhlasíte s použitím. Podrobnosti naleznete zde.

Putztuchsystem

Opakovaně použitelné čisticí utěrky nebo čisticí papíry?

Ochraňujte životní prostředí: s opakovaně použitelnými místo jednorázovými utěrkami!

Opakované nebo jednorázové použití? V hledáčku varianty čisticích utěrek

Čisticí utěrky mají v zásadě jen jeden úkol: spolehlivě vyčistit stroje a nástroje. A to nezávisle na čisticím prostředku. Ať už v průmyslu nebo v dílnách, čisticí utěrky se používají a jsou zapotřebí každý den. Už jste někdy pro svůj podnik porovnali jednorázové čisticí utěrky, jako jsou utěrky v rolích a čisticí papír, s opakovaně používanými čisticími utěrkami?

Opakované použití přináší přidanou hodnotu

Zejména pokud jde o životní prostředí, znamená to jednoznačný plusový bod pro opakovaně použitelné čisticí utěrky. Mohou být pronajímány v rámci praktického servisu. To znamená, že čisticí utěrky budou po použití pravidelně odváženy, ekologicky vyprány a zase dovezeny k opětovnému použití. Díky vysoké kvalitě výrobků mohou být čisticí utěrky vyprány až 50krát. Je-li utěrka opotřebovaná, vymění za novou. Naproti tomu běžná jednorázová čisticí utěrka po jednom použití putuje do odpadu.

Pokud by bylo ročně nahrazeno asi 980 milionů vypraných textilních tkanin jednorázovými utěrkami, pak by každý rok vzniklo značné množství nebezpečného odpadu. Kromě toho existuje nebezpečí, že kontaminované a životní prostředí znečišťující jednorázové utěrky skončí v průmyslových odpadech. To platí i pro čisticí vlnu.

Tak lze snadno uspořit náklady a výdaje

Při pronajímání opakovaně použitelných čisticích utěrek ušetříte peníze za nákup, nemáte již žádné problémy se skladováním a logistikou a také již více nemusíte myslet na předpisy na ochranu životního prostředí a likvidaci. Opakovaně použitelné utěrky především v kompletním servisu poskytují transparentnost nákladů a bezpečnost plánování. I tento plusový bod jde na vrub opakovaně použitelných utěrek.

Ekologické výhody s utěrkami MEWA

Kdyby systém utěrek MEWA neexistoval a používaly by se pouze materiály na jedno použití, vzniklo by tak každoročně velké množství nebezpečného odpadu. I opotřebené utěrky jsou ekologicky nezávadné. Jejich vytřídění a využití k výrobě energie spalováním probíhá až po vyprání.

Proces praní utěrek MEWA

Díky recyklačnímu systému oplachovací a mycí vody šetří MEWA až o 50 % více vody než při běžném mytí. Kaskádová technika filtruje ještě recyklovatelnou mycí vodu z posledních oplachovacích cyklů. Recyklovanou ji lze následně používat pro další mycí cykly.

Použité detergenty jsou neiontové povrchově aktivní látky, které jsou biologicky odbouratelné, dermatologicky testované a neškodné k použití.

Přednost má kvalita a bezpečnost

Kontrola kvality u společnosti MEWA

  • Vizuální kontroly zaměstnanců MEWA, kteří třídí hrubé znečištění a silně roztrhané utěrky ručně.
  • Kontrola hmotnosti utěrek kontrolovaná počítačem: Příliš těžké (přilepené znečištění) a příliš lehké utěrky (opotřebované) jsou tříděny automaticky.
  • Kontrola kovových zbytků: Jednotlivé utěrky procházejí detektorem kovu, který detekuje zbytky v utěrce a poté je roztřídí.

Bezpečné skladování nebezpečného materiálu

Zaolejované utěrky nasáté rozpouštědly se během přepravy považují za nebezpečné a vyžadují standardní ošetření. Aby byla zajištěna shoda se všemi předpisy, vyvinula společnost MEWA speciální vzduchotěsné bezpečnostní nádoby, ve kterých se nečistoty v látkách nemohou vznítit.

Závěr

Vsaďte na opakované použití místo jednorázové použití – i v oblasti utěrek. V nájemním systému ušetříte čas a peníze v porovnání s jednorázovými papírovými utěrkami a jednorázovými rolemi utěrek a současně významně přispějete životnímu prostředí.

Putztücher

Nejprve otestovat, poté pronajmout – test servisu čisticích utěrek MEWA

Máme nejen nejlepší čisticí utěrku na světě, nýbrž i nejlepší servis. Nevěříte nám? Vyzkoušejte naše čisticí utěrky pro opakované použití v našem systému služeb. Nabízíme vám naši službu na zkoušku až na 2 měsíce.