Používání souborů cookies

Tato webová stránka obsahuje cookies. Používáním této webové stránky souhlasíte s použitím. Podrobnosti naleznete zde.

Rozhovor s Benjaminem Kärstem

  • Přechod z jiného oboru

    MEWA nabízí perspektivy a příležitost udělat ze sebe to nejlepší.

  • Rodinná atmosféra

    Zde je kladen důraz na člověka: Lidé – to je MEWA.

  • Zažít čestné jednání

    MEWA poskytuje jistotu a klade důraz na čestnou a otevřenou spolupráci.

„Ve firmě MEWA jsem se na věc vždy díval globálně: zdravý rodinný podnik, moudré investice, trvale udržitelné myšlení, solidní vyhlídky a ploché hierarchie. Prodej mám v krvi. Už v 15 letech jsem stál v našem durynském obchodě s obuví a prodával. Po obchodním vzdělání jsem byl mimo jiné manažerem klíčových zákazníků jednoho výrobce automobilů.

 

V roce 2009 jsem začal pracovat v prodeji pro velkoodběratele u MEWA a rychle jsem si uvědomil: MEWA je jiná. Společnost je organizována mnohem rychleji a pevněji než ostatní. U nás panuje opravdový týmový duch. To je v oblasti odbytu neobvyklé, protože ve skutečnosti existuje konkurence. U nás si však kolegové navzájem pomáhají a pravidelně se setkáváme osobně nebo si telefonujeme.

 

Já jsem na jednu stranu člověk s intuitivním cítěním pro prodej, na druhou stranu se na druhé vždy dívám jako na lidské bytosti. Vzdělávání srdce je pro mě desetkrát důležitější než vysoké IQ. Čestné jednání navzájem je nejen investicí do důvěrného obchodního vztahu, ale také nás uspokojuje. U společnosti MEWA existuje mnoho důvodů, proč se toho držet: Oceňuji především podnikatelskou vizi rodinného podniku. Ta mi dává jistotu a dlouhodobou perspektivu – jen proto se vyplatí být motivován.“

Benjamin Kärst, vedoucí prodeje pro velkoodběratele, jižní Německo, MEWA